Zbiorniki ciśnieniowe

zbiorniki ciśnieniowe

Air-Com to uznany dostawca zbiorników ciśnieniowych oferowanych w różnych wariantach pojemności i orientacji. Zbiorniki ciśnieniowe to zbiorniki przeznaczone do przechowywania sprężonego powietrza oraz gazów technicznych. Stosuje się je w instalacjach pneumatycznych za sprężarkami, jako kompensatory ciśnienia oraz akumulatory powietrza. Podstawowymi funkcjami zbiorników sprężonego powietrza są:

  • niwelowanie zjawiska pulsacji ciśnienia w instalacjach pneumatycznych,
  • gromadzenie niezbędnej ilości sprężonego powietrza lub gazów technicznych,
  • ochładzanie sprężonego powietrza do temperatury otoczenia,
  • separowanie kondensatu.

Oferowane przez Air-Com zbiorniki ciśnieniowe wykonywane są zgodnie z normami jakości i bezpieczeństwa regulowanymi przez przepisu Unii Europejskiej, a ich budowa i wykończenie nadzorowane są przez Urząd Dozoru Technicznego (UDT). Zgodnie z najważniejszymi wytycznymi, dostępne u nas zbiorniki na sprężone powietrze produkowane są ze stali węglowej lub kwasoodpornej całkowicie spawanej. Ze względu na konieczność wytrzymywania ciśnienia o ogromnej wartości (od 8 do 40 barów), mają one zawsze kształt rurowy z owalnymi dennicami.

W zbiornikach ciśnieniowych możliwe jest zastosowanie różnego typu przyłączy montażowych. Mogą to być przyłącza gwintowane, kołnierzowe lub rurowe przeznaczone do łączenia z instalacją pneumatyczną za pomocą spawu. Wybór wersji zbiornika (orientacja pozioma lub pionowa) na sprężone powietrze o określonej pojemności pozwala na dostosowanie go ściśle do kształtu i kubatury pomieszczania, w którym ma zostać zamontowany.

o firmie

Air-Com Pneumatyka i Automatyka

Firma Air-Com to jeden z wiodących dostawców rozwiązań i elementów z zakresu pneumatyki i automatyki na rynek Polski. Produkty wchodzące w skład naszej oferty pochodzą wyłącznie od renomowanych producentów i spełniają wszystkie niezbędne normy i wymagania dla tej klasy części oraz urządzeń.

Air-Com jest dostawcą nie tylko poszczególnych części i podzespołów, ale także kompleksowych rozwiązań systemowych z dziedziny pneumatyki i automatyki. Oferowane przez nas produkty stosowane są na obszarze całego kraju i coraz chętniej również zagranicą. Wszystkim, którzy zainteresowani są współpracą z naszą firmą, gwarantujemy profesjonalną obsługę, pomoc w doborze właściwych podzespołów, pełne doradztwo techniczne, a także całościowy serwis oferowanych przez nas urządzeń.

szybki kontakt telefon
biuro@air-com.pl
serwis@air-com.pl
air-com.pl