Zawory

zawory

Zawory są jednymi z najczęściej stosowanych elementów instalacji. W ofercie Air-Com znajdują się wysokiej klasy zawory kulowe, zawory bezpieczeństwa, zawory pneumatyczne, a także elektrozawory. Wszystkie produkty pochodzą od sprawdzonych i uznanych producentów gwarantujących jakość i dużą trwałość swoich wyrobów.

Zawory kulowe to podstawowy rodzaj armatury odcinającej odznaczającej się zwartą konstrukcją. Istnieje wiele rodzajów zaworów kulowych, które różnią się pomiędzy sobą między innymi sposobem sterowania. Mamy więc:

  • zawory kulowe sterowane manualnie (ręcznie),
  • zawory kulowe sterowane siłownikiem pneumatycznym,
  • zawory kulowe sterowane silnikiem elektrycznym.

Zawory bezpieczeństwa stosowane mogą być w instalacjach przewodzących różne rodzaje mediów, w tym również w instalacjach pneumatycznych i gazowych. Zawory bezpieczeństwa montowane w tego tupu instalacjach zaliczane są do standardowej kategorii produktowej. Ich zadaniem jest ochrona instalacji i podłączonych do niej urządzeń przed niszczącym skutkiem nagłego wzrostu ciśnienia. Zawór taki uruchamia się w momencie, gdy skok ciśnienia sięga 10 procent.

Elektrozawory znajdują zastosowanie praktycznie we wszystkich gałęziach przemysłu. Dostępne w ofercie Air-Com elektrozawory wykonane zostały z materiałów najwyższej jakości i przystosowane do pracy w niezwykle trudnych i wymagających warunkach. W razie jakichkolwiek problemów z wyborem odpowiednich elektrozaworów, zapewniamy kompleksowe, fachowe doradztwo naszych specjalistów.

o firmie

Air-Com Pneumatyka i Automatyka

Firma Air-Com to jeden z wiodących dostawców rozwiązań i elementów z zakresu pneumatyki i automatyki na rynek Polski. Produkty wchodzące w skład naszej oferty pochodzą wyłącznie od renomowanych producentów i spełniają wszystkie niezbędne normy i wymagania dla tej klasy części oraz urządzeń.

Air-Com jest dostawcą nie tylko poszczególnych części i podzespołów, ale także kompleksowych rozwiązań systemowych z dziedziny pneumatyki i automatyki. Oferowane przez nas produkty stosowane są na obszarze całego kraju i coraz chętniej również zagranicą. Wszystkim, którzy zainteresowani są współpracą z naszą firmą, gwarantujemy profesjonalną obsługę, pomoc w doborze właściwych podzespołów, pełne doradztwo techniczne, a także całościowy serwis oferowanych przez nas urządzeń.

szybki kontakt telefon
biuro@air-com.pl
serwis@air-com.pl
air-com.pl