Uzdatnianie powietrza

uzdatnianie powietrza

Popularność wszelkiego typu urządzeń i systemów pneumatycznych stale rośnie. Sprężone powietrze już teraz uważane jest za czwarte medium energetyczne i ze względu na swoją dostępność stosuje się je w najróżniejszych gałęziach przemysłu. Jedyną niedogodność stanowi tu jakość powietrza, które jest pozyskiwane i sprężane przez elementy systemów pneumatycznych. Dostępne w naszej ofercie urządzenia odpowiedzialne za uzdatnianie i filtrację powietrza mają na celu zażegnanie problemu z zanieczyszczonym powietrzem i uniknięcie wszelkich związanych z tym konsekwencji.

W powietrzu stosowanym w systemach pneumatycznych w postaci sprężonej bardzo często unoszą się mikroskopijne drobinki zanieczyszczeń w formie stałej (pył i kurz) oraz w formie płynnej (resztki olejów i płynów eksploatacyjnych). Ponieważ w niektórych instalacjach i urządzeniach istnieje wymóg używania sprężonego powietrza wyłącznie o wysokiej czystości (instalacje pneumatyczne w branży medycznej i farmaceutycznej oraz urządzenia wykorzystywane do malowania), konieczne jest odpowiednie uzdatnianie i filtracja powietrza.

Najpopularniejszymi urządzeniami wykorzystywanymi do uzdatniania powietrza sprężonego są filtry powietrza do sprężarek. Filtracja powietrza może być tu przeprowadzona za pomocą czterech rodzajów urządzeń, czyli:

  • filtrów pyłowych,
  • filtrów węglowych,
  • filtrów sterylnych,
  • filtrów koalescencyjnych.

Oprócz tego w instalacjach pneumatycznych stosuje się takie urządzenia do uzdatniania powietrza, jak separatory oleju, spusty kondensatu, osuszacze powietrza, bloki przygotowania sprężonego powietrza oraz wiele innych.

Uzdatnianie powietrza od Air-Com

o firmie

Air-Com Pneumatyka i Automatyka

Firma Air-Com to jeden z wiodących dostawców rozwiązań i elementów z zakresu pneumatyki i automatyki na rynek Polski. Produkty wchodzące w skład naszej oferty pochodzą wyłącznie od renomowanych producentów i spełniają wszystkie niezbędne normy i wymagania dla tej klasy części oraz urządzeń.

Air-Com jest dostawcą nie tylko poszczególnych części i podzespołów, ale także kompleksowych rozwiązań systemowych z dziedziny pneumatyki i automatyki. Oferowane przez nas produkty stosowane są na obszarze całego kraju i coraz chętniej również zagranicą. Wszystkim, którzy zainteresowani są współpracą z naszą firmą, gwarantujemy profesjonalną obsługę, pomoc w doborze właściwych podzespołów, pełne doradztwo techniczne, a także całościowy serwis oferowanych przez nas urządzeń.

szybki kontakt telefon
biuro@air-com.pl
serwis@air-com.pl
air-com.pl