Siłowniki pneumatyczne

siłowniki pneumatyczne

Znajdujące się w ofercie Air-Com siłowniki pneumatyczne to najwyższej klasy urządzenia szeroko wykorzystywane w systemach opartych na pneumatyce i automatyce, a także w różnego typu maszynach.

Siłowniki pneumatyczne w systemach pełnią zwykle funkcję podajników oraz urządzeń dociskowych, które działają dzięki sile napędu pneumatycznego. Najczęściej stosowane są jako elementy maszyn i urządzeń wchodzących w skład zespołu automatyki przemysłowej które to maszyny i urządzenia wykonują głównie pracę polegającą na przesuwaniu, przemieszczaniu i pozycjonowaniu konkretnych przedmiotów.

Siłowniki pneumatyczne w automatyce przemysłowej umożliwiają wykonywanie szeregu niezwykle skomplikowanych ruchów, przez co sprawdzają się idealnie również w tych branżach, w których ważna jest precyzja i zachowanie wysokiego stopnia bezpieczeństwa. Różnego typu siłowniki pneumatyczne znaleźć można między innymi w branży spożywczej, w wytwórniach opakowań, fabrykach zajmujących się produkcją półprzewodników, we wszelkiego typu sortowniach, a także w wielu maszynach i urządzeniach rolniczych oraz budowlanych.

Siłowniki pneumatyczne szczególnie cenione są w miejscach, w których występuje realne zagrożenie wybuchem, a także w systemach pracujących w szczególnie trudnych warunkach (np. w bardzo wysokich temperaturach, przy wysokiej wilgotności powietrza czy w pobliżu urządzeń emitujących promieniowanie jądrowe). Ich prosta i wielokrotnie sprawdzona konstrukcja daje gwarancję trwałości i niezawodności przez długi czas.

o firmie

Air-Com Pneumatyka i Automatyka

Firma Air-Com to jeden z wiodących dostawców rozwiązań i elementów z zakresu pneumatyki i automatyki na rynek Polski. Produkty wchodzące w skład naszej oferty pochodzą wyłącznie od renomowanych producentów i spełniają wszystkie niezbędne normy i wymagania dla tej klasy części oraz urządzeń.

Air-Com jest dostawcą nie tylko poszczególnych części i podzespołów, ale także kompleksowych rozwiązań systemowych z dziedziny pneumatyki i automatyki. Oferowane przez nas produkty stosowane są na obszarze całego kraju i coraz chętniej również zagranicą. Wszystkim, którzy zainteresowani są współpracą z naszą firmą, gwarantujemy profesjonalną obsługę, pomoc w doborze właściwych podzespołów, pełne doradztwo techniczne, a także całościowy serwis oferowanych przez nas urządzeń.

szybki kontakt telefon
biuro@air-com.pl
serwis@air-com.pl
air-com.pl