Przewody pneumatyczne

Przewody pneumatyczne

Oferowane przez firmę Air-Com przewody pneumatyczne oraz akcesoria do przewodów pneumatycznych to produkty najwyższej klasy i sprowadzane wyłącznie od najlepszych, światowych wytwórców. Lata doświadczeń i obecności na rynku pozwoliły nam wypracować liczne kontakty w branży, dzięki którym jesteśmy w stanie zaproponować Państwu przewody pneumatyczne i akcesoria do przewodów pneumatycznych w niezwykle konkurencyjnych cenach.

Klasyczne przewody pneumatyczne swoją budową przypominają gładkie węże przesyłowe w kształcie rurki o stosunkowo niewielkiej średnicy i sztywności zależnej od ich parametrów fizycznych, dobranych odpowiednio do przeznaczenia. Głównym zadaniem przewodów pneumatycznych jest transportowanie sprężonego powietrza, dostępne są jednak modele mogące służyć również jako przewody transportujące pyły, opary oraz powietrze zanieczyszczone w inny sposób.

Parametry fizyczne przewodów pneumatycznych, a zwłaszcza ich elastyczność, zależą przede wszystkim od materiału wykorzystanego do ich produkcji. Największą giętkością charakteryzują się przewody pneumatyczne wykonane z poliuretanu. Ich parametry fizyczne pozwalają m. in. na wykluczenie tzw. „efektu pamięci”, czyli zjawiska odkształcania się w wyniku długotrwałego zginania. Nieco sztywniejszymi przewodami są te wykonane z poliamidu. Przewody pneumatyczne z polichlorku winylu (PVC) tracą z kolei swoją elastyczność przy niskich temperaturach, co należy wziąć pod uwagę podczas planowania i budowy instalacji pneumatycznej z ich udziałem.

o firmie

Air-Com Pneumatyka i Automatyka

Firma Air-Com to jeden z wiodących dostawców rozwiązań i elementów z zakresu pneumatyki i automatyki na rynek Polski. Produkty wchodzące w skład naszej oferty pochodzą wyłącznie od renomowanych producentów i spełniają wszystkie niezbędne normy i wymagania dla tej klasy części oraz urządzeń.

Air-Com jest dostawcą nie tylko poszczególnych części i podzespołów, ale także kompleksowych rozwiązań systemowych z dziedziny pneumatyki i automatyki. Oferowane przez nas produkty stosowane są na obszarze całego kraju i coraz chętniej również zagranicą. Wszystkim, którzy zainteresowani są współpracą z naszą firmą, gwarantujemy profesjonalną obsługę, pomoc w doborze właściwych podzespołów, pełne doradztwo techniczne, a także całościowy serwis oferowanych przez nas urządzeń.

szybki kontakt telefon
biuro@air-com.pl
serwis@air-com.pl
air-com.pl