Urządzenia podciśnieniowe

pneumatyka

W ofercie Air-Com znajduje się wiele urządzeń wykorzystujących działanie techniki próżniowej. Posiadamy osprzęt próżniowy pochodzący od najlepszych, renomowanych europejskich producentów przeznaczony do stosowania między innymi w transporcie podciśnieniowym oraz stosowany przy wytwarzaniu próżni.

Pod określeniem "podciśnienie", stosowanym powszechnie w branży pneumatyki i automatyki, kryje się zjawisko powstawania ciśnienia niższego niż normalne ciśnienie atmosferyczne, czyli ciśnienie powstające na skutek nacisku (ciężaru) mieszaniny gazów tworzących powietrze na powierzchnię ziemi. Zamiennie do podciśnienia używa się często takich zwrotów, jak ciśnienie ujemne, czy nawet zasysanie. Połączona ze zjawiskiem podciśnienia próżnia, w ujęciu typowym dla opisanej branży, stanowi określenie sytuacji, w której ciśnienie na ściśle określonym obszarze lub wewnątrz określonej instalacji jest niższe niż średnia wartość naturalnego ciśnienia atmosferycznego.

Jedną z podstaw techniki próżniowej stanowią pompy próżniowe, czyli urządzenia służące do wytwarzania podciśnienia oraz próżni przemysłowej. Oprócz pomp próżniowych do otrzymywania podciśnienia stosować można specjalne dmuchawy próżniowe. Z kolei w roli aparatury pomiarowej dla próżni i podciśnienia wykorzystuje się urządzenia zwane wakuometrami.

Zjawisko próżni i podciśnienia wykorzystują również przyssawki służące między innymi do przenoszenia blach – również blach zabrudzonych i zaolejonych (np. przyssawki płaskie ożebrowane).

o firmie

Air-Com Pneumatyka i Automatyka

Firma Air-Com to jeden z wiodących dostawców rozwiązań i elementów z zakresu pneumatyki i automatyki na rynek Polski. Produkty wchodzące w skład naszej oferty pochodzą wyłącznie od renomowanych producentów i spełniają wszystkie niezbędne normy i wymagania dla tej klasy części oraz urządzeń.

Air-Com jest dostawcą nie tylko poszczególnych części i podzespołów, ale także kompleksowych rozwiązań systemowych z dziedziny pneumatyki i automatyki. Oferowane przez nas produkty stosowane są na obszarze całego kraju i coraz chętniej również zagranicą. Wszystkim, którzy zainteresowani są współpracą z naszą firmą, gwarantujemy profesjonalną obsługę, pomoc w doborze właściwych podzespołów, pełne doradztwo techniczne, a także całościowy serwis oferowanych przez nas urządzeń.

szybki kontakt telefon
biuro@air-com.pl
serwis@air-com.pl
air-com.pl