Manometry

manometry

Manometry i akcesoria do manometrów są urządzeniami przeznaczonymi do mierzenia ciśnienia w różnego rodzaju układach i instalacjach technicznych. Ze względu na typ układu pomiarowego wyróżniamy cztery podstawowe rodzaje manometrów, czyli: manometry puszkowe, manometry przeponowe, manometry sprężynowe oraz ciśnieniomierze z rurką Bourdona.

Manometry służą do mierzenia ciśnienia w instalacjach przewodzących gazy techniczne, różnego rodzaju ciecze, płyny nisko wiskozowe oraz inne niekrystalizujące się substancje. W wyborze manometrów i akcesoriów do manometrów ważne jest, aby dopasować przede wszystkim zakres pomiarowy do instalacji i panującego w niej zwykle ciśnienia. Przy prawidłowym doborze ciśnienie mierzone przez manometr nie przekracza 75% jego zakresu pomiarowego. Jeśli rodzaj i zastosowanie instalacji, na której instalowany jest manometr, przewiduje częstą pulsację ciśnienia przewodzonego medium, ciśnieniomierz należy dobrać w ten sposób, aby najwyższe ciśnienie robocze nie przekraczało 2/3 jego zakresu pomiarowego.

W przypadku instalacji odznaczających się dużymi wahaniami ciśnienia, oprócz odpowiedniego doboru manometru zaleca się również montaż właściwych akcesoriów do manometrów, takich jak dławik lub ogranicznik. Należy pamiętać również, że dostępne w ofercie Air-Com manometry z wypełnieniem glicerynowym zalecane są do używania w szczególnie trudnych warunkach pracy, np. w instalacjach, w których ciśnieniomierz narażony jest na liczne i intensywne drgania.

o firmie

Air-Com Pneumatyka i Automatyka

Firma Air-Com to jeden z wiodących dostawców rozwiązań i elementów z zakresu pneumatyki i automatyki na rynek Polski. Produkty wchodzące w skład naszej oferty pochodzą wyłącznie od renomowanych producentów i spełniają wszystkie niezbędne normy i wymagania dla tej klasy części oraz urządzeń.

Air-Com jest dostawcą nie tylko poszczególnych części i podzespołów, ale także kompleksowych rozwiązań systemowych z dziedziny pneumatyki i automatyki. Oferowane przez nas produkty stosowane są na obszarze całego kraju i coraz chętniej również zagranicą. Wszystkim, którzy zainteresowani są współpracą z naszą firmą, gwarantujemy profesjonalną obsługę, pomoc w doborze właściwych podzespołów, pełne doradztwo techniczne, a także całościowy serwis oferowanych przez nas urządzeń.

szybki kontakt telefon
biuro@air-com.pl
serwis@air-com.pl
air-com.pl