Armatura pneumatyczna (złączki i złącza) / Air-Com.info

Armatura pneumatyczna

W kategorii "Armatura pneumatyczna" znajdą Państwo najróżniejsze rodzaje armatury pneumatycznej, w tym między innymi złączki pneumatyczne wtykowe, złączki pneumatyczne skręcane, szybkozłącza pneumatyczne oraz szybkozłącza hydrauliczne.

Zarówno złączki wtykowe, jak i złączki skręcane są elementami armatury pneumatycznej przeznaczonymi do łatwego oraz wielokrotnego podłączania i rozłączania przewodów instalacji pneumatycznej, w tym również węży pneumatycznych. Złączki wtykowe i złączki skręcane wykorzystywane są w budowie skomplikowanych instalacji zasilanych sprężonym powietrzem, a także innego typu mediami roboczymi, np. cieczą czy gazem technicznym. W zależności od typu instalacji i rodzaju materiału, z jakiego została zbudowana, używa się różnych złączek. W przypadku instalacji wykonanych z rur PE lub aluminiowych, aby zapewnić odpowiednią szczelność i trwałość połączenia, stosuje się złączki z pierścieniami zacinającymi oraz tulejami wzmacniającymi. Należy również pamiętać, że złączki wtykowe preferowane są w instalacjach podlegających częstym przeglądom i modernizacjom, zaś złączki skręcane w instalacjach o mniejszej ilości przeglądów i nie modernizowanych tak często.

Szybkozłącza pneumatyczne i hydrauliczne są elementami armatury przeznaczonymi do stosowania w systemach pneumatycznych oraz hydraulicznych, w których zachodzi potrzeba dokonywania błyskawicznych połączeń i rozłączeń poszczególnych przewodów. Zwykle stosuje się je do łączenia węży pneumatycznych i hydraulicznych, a także przewodów spiralnych.

o firmie

Air-Com Pneumatyka i Automatyka

Firma Air-Com to jeden z wiodących dostawców rozwiązań i elementów z zakresu pneumatyki i automatyki na rynek Polski. Produkty wchodzące w skład naszej oferty pochodzą wyłącznie od renomowanych producentów i spełniają wszystkie niezbędne normy i wymagania dla tej klasy części oraz urządzeń.

Air-Com jest dostawcą nie tylko poszczególnych części i podzespołów, ale także kompleksowych rozwiązań systemowych z dziedziny pneumatyki i automatyki. Oferowane przez nas produkty stosowane są na obszarze całego kraju i coraz chętniej również zagranicą. Wszystkim, którzy zainteresowani są współpracą z naszą firmą, gwarantujemy profesjonalną obsługę, pomoc w doborze właściwych podzespołów, pełne doradztwo techniczne, a także całościowy serwis oferowanych przez nas urządzeń.

szybki kontakt telefon
biuro@air-com.pl
serwis@air-com.pl
air-com.pl